Pazartesi, Eylül 5

Henri Bienvenu Fenerde

F.Bahçe'nin İsviçre'nin Young Boys takımından transfer ettiği Henri Bienvenu, Avrupa'da fazla isim yapmamış bir futbolcu. Ama onu bilenler bilir! 23 yaşındaki yıldız, İsviçre Ligi'nin en önemli yıldızlarından. Geçen sezon ligde 34 maçta 16 gol atan ve gol krallığında 27 gollü Frei'ın ardından ikinci sırada yer alan Bienvenu, tam bir futbol ustası. İsviçreli futbol adamlarının, "Hızlı, güçlü ve durdurulması zor" diye tanımladığı yıldız, ülkesi Kamerun'da da el üstünde tutuluyor.

Hoşgeldin <a href="/index/bienvenu" target="_blank" class="tkktLnk" rel="tag">Bienvenu</a> sefa getirdin


'Rakiplerin baş belasıdır'

Ona, "Geleceğin Eto'o'su" gözüyle bakılıyor. Eto'o, vatandaşı hakkında, "Gelecekte çok büyük takımlarda oynayacak" demişti. İsviçre'nin Le Matin gazetesinden Nicolas Jacquier'in Bienvenu tanımlaması ise şöyle: "Bilinen türden golcü değil. Ceza sahasında durup pozisyon gelmesini beklemez. Pozisyonunu kendi yaratır. Soldan-sağdan kateder. Çok güçlüdür, kolay yıkılmaz. Hızına erişmek zordur. Tam bir baş belasıdır."

Kaynak:Fotomaç

FIFA 2012'deki tek Türk takımı Galatasaray

Tek Türk takımı Galatasaray!

Dünyanın en fazla oynanan video oyunlarından biri olan FIFA 2012'deki tek Türk takımı Galatasaray olacak.



Süper Lig-Tek Türk takımı Galatasaray! 

 Oyunun yapımcı şirketi olan EA Games, Süper Lig’in lisans hakkı için Türkie Futbol Federasyonu’yla görüşmüş ancak, “Bizle değil, 18 takımla görüşüp anlaşın” yanıtını almıştı. Şirket yetkilileri, oyunun çıkış tarihine az bir süre kaldığı için, 18 takımla birden temasa geçmenin zor olacağını düşünerek Süper Lig’i oyundan çıkarıp, sadece bazı takımlara yer verme kararı aldı. Ancak yapılan görüşmelerde sadece Galatasaray’la anlaşma sağlanabildi.

FIFA 2012, 27 Eylül’de piyasaya çıkacak.


Kaynak:Fanatik

Sercan Galatasaray İmza Attı

Galatasaray-Aslan Sercan
Transfer döneminin en hareketli takımlarından biri olan Galatasaray, son günü de boş geçmedi. Cim Bom, önceki gün Sercan Yıldırım için Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’yla görüşmeleri yoğunlaştırmıştı. Temaslar devam etti ve dün Ünal Aysal’la İbrahim Yazıcı el sıkıştı. Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Aysal, “İki kulübün de kazanacağı bir formül çerçevesinde Sercan’ı renklerimize bağladık. Evvela İbrahim Başkan’a teşekkür ediyorum. Bursaspor’a çok hizmetleri geçmiş, milli takımımızın santrforluğunu yapmış çok genç bir yeteneği yetiştirdi ve bize emanet ediyor” diye konuştu. Sercan’ın Galatasaray’da ufkunun daha geniş olabileceği ve ileriye dönük olarak kendisini daha iyi hazırlayabileceğini belirten Ünal Aysal, “Türk seyircisi kendisinden çok şey bekliyor. Fatih Hoca’ya danıştık. Bu oyuncuyu değerlendirebileceğini söylemişti. Tahmin     ediyorum, ekibimizin bir eksiği böylece tamamlanmış oldu” dedi.
‘Türk futbolu Sercan’ı kazanacak’
Aysal, transferin bitmediğini söylerken, ara transfer dönemi için de çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Başkan yardımcısı Adnan Öztürk de yapıcı yaklaşımından dolayı İbrahim Yazıcı’ya teşekkür ederek, “Türk futboluna Sercan’ı kazandırmak için Bursaspor ve Galatasaray bir ortaklık eyleminin içine girdi. Bu Türk futbolunda bir ilk olacak ve eminim Türk futbolu Sercan gibi bir yıldızı yeniden kazanacak” dedi. İbrahim Yazıcı ise Sercan gibi bir futbolcuyu tekrar Türk futboluna kazandırma açısından iyi kararlar aldıklarını dile getirerek, “Değişik bir transfer sistemi yaptık ama iyi bir şey oldu” ifadesini kullandı.

‘Arena’yı bekliyorum’

Sercan Yıldırım, transferinin ardından yaptığı açıklamada, “Galatasaray bence, Avrupa’da ses getirmiş tek takım. Bu nedenle büyük bir camiaya geldim, son derece mutluyum. Fatih Hocamla milli takımda çalıştım ve her zaman, her yerde onunla çalışmak istemişimdir. Şimdi böyle bir fırsat elde ettim. Umarım hep birlikte güzel günler göreceğiz” dedi. Birçok konuda haksız eleştirilere maruz kaldığını dile getiren Sercan, “Kimse şüphe duymasın. Kulübüme ve Fatih Hoca’ya layık bir görüntü çizeceğim. Çok çalışan ve her zaman başarılarıyla konuşulan bir Sercan olacak. Herkese bu konuda söz veriyorum” diye konuştu. Genç oyuncu, Türk Telekom Arena’da oynayacak olmanın kendisi için büyük bir heyecan olduğunu ve oradaki ilk maçı sabırsızlıkla beklediğini sözlerine ekledi.
5 yıllık imza
Galatasaray, genç yıldız için Bursaspor’a 3 milyon Euro bonservis bedelinin yanı sıra, Musa Çağıran’ı verdi. Ancak anlaşma bu kadarla sınırlı değil. Sarı-Kırmızılılar, bir dahaki satıştan elde edecekleri kârın yüzde 50’sini de Yeşil-Beyazlılar’a verecek. Cim Bom, golcü oyuncuyla ise yıllık 700 bin Euro garanti paraya anlaşma sağladı. Taraflar, 5 yıllık sözleşmenin altına imza attı.